Ceny domów prefabrykowanych - co wpływa na koszt takiej inwestycji?

Domy prefabrykowane, a w szczególności domy z drewna, zdobywają coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych domów murowanych, głównie ze względu na krótszy czas budowy oraz w wielu wypadkach – niższe koszty. W ostatnich latach coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą budownictwa. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy kwestie dotyczące domy prefabrykowane cena.

Czym jest dom szkieletowy?

Dom szkieletowy to konstrukcja, w której ściany nośne wykonane są z elementów drewnianych. Jest to propozycja ekologiczna – alternatywa dla betonu czy cegły. Domy budowane w systemie szkieletowym cieszą się uznaniem w Ameryce Północnej oraz Skandynawii, gdzie są znane z szybkiego czasu budowy i odporności na warunki atmosferyczne. Dzięki takim cechom cena domu szkieletowego za m2 jest znacznie niższa w porównaniu z budynkami murowanymi. Moda ta dotarła i zyskuje zwolenników także             w naszym kraju, a producenci, do których należy między innymi firma Castor nie narzekają na brak zamówień. 

Czynniki, które wpływają na koszt budowy domu szkieletowego

Szacowanie kosztu budowy domu szkieletowego zaczyna się od wyboru projektu. Jego cena może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od złożoności projektu oraz wprowadzanych modyfikacji. Sam koszt inwestycji jest także uzależniony od metrażu oraz liczby kondygnacji domu. Większa powierzchnia i więcej poziomów zwiększają koszt budowy.

Podczas przygotowywania kosztorysu domu prefabrykowanego trzeba także uwzględnić cenę materiałów wykończeniowych oraz fundamentów. Wykończenie wnętrza może pochłonąć sporą część budżetu.  Jeśli chcesz wiedzieć, jaka będzie dom szkieletowy cena możesz skonsultować się chociażby z firmami, które tworzą je od lat. Należy do nich firma Castor. Dzięki nim dowiesz się, jaka jest domy prefabrykowane cena.

Dom szkieletowy. Ile będzie Cię kosztować?

Koszt samego projektu domu szkieletowego zależy od wielu czynników, takich jak: indywidualne zmiany, metraż czy liczba kondygnacji. Warto więc dobrze przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe przed podjęciem ostatecznej decyzji o inwestycji i jej kształcie.

Szansą na zmniejszenie kosztów może być wybór prostszego projektu, unikanie skomplikowanych modyfikacji czy wybór tańszych, ale nadal solidnych materiałów. Każda         z tych decyzji może znacząco obniżyć finalny kosztorys, pozwalając na zbudowanie domu szkieletowego w atrakcyjnej cenie. Domy z drewna to teraźniejszość pewnego i taniego budownictwa. W razie pytań lub wątpliwości warto skonsultować się z ekspertami w tej dziedzinie, do których należy między innymi firma Castor – producent z wieloletnim stażem.